Peter Štrbo Hádzaná

Chemičky rozhodli v druhom polčase

Šalianky odohrali v Jindřichovom Hradci zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dejstve „chemičky“ neustále doťahovali náskok domácich, no v druhej časti potvrdili svoje kvality a z Čiech si tak vezú pohodlné víťazstvo 32:20.

Prvý polčas Šali nevyšiel, Duslo po celú dobu len doťahovalo náskok domácich hádzanárok a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 11:11. V šalianskom drese bola v úvodnej časti strelecky aktívna najmä Bahýlová. Po prestávke prepli „chemičky“ na vyšší rýchlostný stupeň a od stavu 12:12 postupne zvyšovali svoj náskok a v 41. minúte viedli už 20:14. V krátkom časovom slede sa Pileková až štyrikrát presadila na krídle a náskok Dusla bol v 47.minúte už osemgólový – 16:24. O víťazstve hosťujúceho tímu tak bolo prakticky rozhodnuté. Šaľa už nepripustila žiadnu drámu a dokráčala k pohodlnému víťazstvu 32:20.

[size=14]TJ Jindřichův Hradec – Slovan Duslo Šaľa 20:32 (11:11)[/size] Najviac gólov: Bubeníková 5, Krupicová 4/2, Zbožinková 4 – Bahýlová 6/3, Pileková 6, Bérešová a Vidiečanová po 5 Rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), vylúčené: 9:5, ČK: Markesová (Hradec) za 3 vylúčenia, 7 m hody: 4/2 – 5/4, 280 divákov

Výsledky 14.kola:

Písek – Poruba 30:27 Veselí n.M. – Olomouc 23:26 Slavia Praha – Partizánske 32:27 Piccard Senec – Zlín 24:24 Nitra-Sereď – Michalovce 22:43